FAQ

Čo potrebujem na spoluprácu s Bestcare24?

Naše opatrovateľky a opatrovatelia potrebujú opatrovateľský kurz a znalosť nemeckého jazyka na komunikatívnej úrovni. Okrem toho je nevyhnutným predpokladom otvorená rakúska živnosť na vykonávanie opatrovateľskej činnosti.

Čo mám robiť, ak nemám otvorenú živnosť v Rakúsku?

Radi otvoríme rakúsku živnosť za Vás. Potrebujeme len výpis z registra trestov krajiny, v ktorej ste žili posledných päť rokov. Tento výpis nesmie byť starší ako tri mesiace a musí byť úradne preložený do nemčiny.

Musím dokonale ovládať nemecký jazyk, aby som mohol pracovať s Bestcare24?

Vaše znalosti nemčiny by mali byť na takej úrovni, aby ste v podstate nemali problém porozumieť klientovi, keď niečo potrebuje. Malo by byť tiež pre Vás možné bez ťažkostí komunikovať s klientom. V prípade núdze by ste tiež mali byť schopní zavolať sanitku v nemčine a porozumieť a odpovedať na otázky záchranárov. Dokonalá nemčina však pre nás nie je podmienkou. Opatrovateľ/ka by ale mal/a spĺňať vyššie uvedené podmienky.

Nemám opatrovateľský kurz. Čo mám robiť?

Ak nemáte opatrovateľský kurz, ale máte viac ako ročnú prax v oblasti opatrovateľstva, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme, aké možnosti máte k dispozícii.

Nie som očkovaná/ý. Môžem aj tak spolupracovať s Bestcare24?

Od 9. Marca sa ruší povinné očkovanie  v Rakúsku. Situácia sa ale samozrejme v budúcnosti môže zmeniť. Treba brať ale do úvahy, že mnohí klienti očakávajú, že ich opatrovateľky a opatrovatelia sú očkovaní a že v budúcnosti už nemusia byť testovacie služby dostupné bezplatne.

Na ktorých miestach máte pracovné miesta?

Naši klienti sú výlučne v Rakúsku. Najviac pracovných ponúk máme vo Viedni a okolí.

Ako je to s SVS poplatkami a cestovnými nákladmi?

SVS a cestovné náklady vypláca rodina opatrovateľkám a opatrovateľom na ruku na konci turnusu. Náklady na SVS sa vypočítavajú alikvótne – pri dvojtýždňovom turnuse sú vo výške 190 EUR. Za cestovné náklady klient platí maximálne 140 EUR, pričom opatrovateľ/ka by mal/a klientovi vždy priniesť potvrdenie o nákladoch za dopravný prostriedok.

Aký je plat za deň?

Plat závisí od stavu klienta a úrovne starostlivosti. Okrem platu dostávate finančnú podporu na poplatky SVS, cestovné a domácnosť.

Pozrite si naše aktuálne pracovné ponuky.